Latvijas Ergoterapeitu Asociācija

Latvijas Ergoterapeitu Asociācija

Miera iela 28-3, Rīga, LV-1001
Reģ.Nr. 40008003823
Konts: LV26PARX0009200460001
Banka: AS “Citadele banka”
SWIFT kods: PARXLV22
E-pasts: [email protected]

Studentu pieredze intensīvajā apmācību programmā “International Summer Course of The use of creativity and Occupational Therapy”

Vai zinājāt, ka radošums ir viena no būtiskākajām ergoterapeita prasmēm?! Tieši tādēļ Rīgas Stradiņa universitāte (Riga Stradins University) studiju programmas “Ergoterapija” III un IV kursa studentes Polina Timofejeva, Justīne Blumberga, Dana Dolmatova un Elizabete Alise Meņģele no 8. līdz 15. septembrim piedalījās intensīvajā apmācību programmā “International Summer Course of The use of creativity and Occupational Therapy”, kas norisinājās Beļģijā.

Nedēļa noritēja ļoti intensīvi un radoši, gūstot jaunas zināšanas un prasmes caur dzīvā ķermeņa pieredzi. Tika apgūtas dažādas metodes tādās mākslas terapijas jomās kā drāmas, vizuāli plastiskās, mūzikas, deju un kustību terapija. Bija iespēja sadarboties ar pacientiem, piemēram, bērniem ar dzirdes traucējumiem, jauniešiem ar dažādiem funkcionālajiem traucējumiem un pieaugušajiem ar Dauna sindromu, un integrēt jauniegūtās prasmes ergoterapeita darbā.

Programmā bija ietverts arī brauciens uz Genti, kur studentes varēja apgūt jaunas prasmes un plašas iespējas ergoterapijas jomā vienā no Beļģijas universitātēm, kā arī iepazīties ar arhitektūru, pilsētas vēsturi un izmēģināt slavenās vafeles. Citu valstu dalībnieki tika iepazīstināti ar Latviju kultūras vakarā, aplūkojot tautastērpu, baudot rupjmaizi un Jāņu sieru, cienājot ar Rīgas Melno balzamu un izdejojot “Tūdaliņ, tāgadiņ” un “Cūkas driķos”.

Programma sniedza iespēju sadarboties ar dažādu Eiropas valstu ergoterapijas studentiem un jau praktizējošiem speciālistiem, tādējādi tika gūts ieskats par profesijas attīstību citviet, kā arī tas palīdzēja vairāk apzināties savu kompetenci.

Studentes aicina ikvienu izmantot iespēju, lai paplašinātu zināšanas, iedvesmotos, dalītos pieredzē un apzinātos savas spējas starptautiskā kontekstā.

#RSU #ergoterapija #occupationaltherapy #creativity #radošums #visiemvajagergoterapeitu #nācstudētrsu